6 tippünk a stresszmentes költözéshez

A költözés kivétel nélkül rengeteg stresszel, idegességgel és előre szervezéssel jár. Ha felkészülten állsz neki az egésznek, megúszhatod a totális káoszt!

Ha már megszületett a döntés ülj le egy kávéval a lakás egy csendes zugába – lehetőleg egyedül – és kezd el megtervezni a nagy napot. És persze a nagy nap előtti sok-sok kis napot, ami az előkészületekkel jár.

1. Válogasd át a holmijaidat!

Ha nem SOS költözöl, akkor egy-két hónappal előtte haladj végig a lakáson és válogasd át a dolgaidat. Helyiségenként vagy tárgy típusonként is haladhatsz, a lényeg, hogy amire már nem lesz szükséged az új helyen, attól válj meg. Ez két dologra is jó lesz: egyrészt kevesebb csomagolandó és cipelendő cuccod lesz a költözéskor, hiszen például a maradék élelmiszereket még van időd felhasználni. Másrészt pedig képbe kerülsz a költöztetendő tárgyakkal kapcsolatban, így jobban fel tudod mérni, hogy mennyi csomagolóanyagra lesz szükséged.

2. Szerezz be csomagolóanyagokat!

Ha csak ritkán költözöl és fontos, hogy a költségek alacsonyan maradjanak, akkor érdemes körbejárni a közeli szupermarketeket és elkérni a banánosdobozokat. Jól pakolható és ingyen van. Ha belefér a büdzsébe pár ezer forint költség, akkor már érdemes beruházni profi költöztető dobozokra. Egyszerű, barna doboz, ami praktikus – semmi design és dekoráció, zárhatóak, az oldaluk úgy van kialakítva, hogy kényelmesen foghasd és akkora méretűek, amibe bőségesen pakolhatsz, anélkül, hogy a doboz megadná magát a lépcsőház közepén. Kipakolás után lapra hajthatóak és elférnek a kamrafalnál a következő költözésig vagy rögtön tovább adhatóak a baráti körben.

3. Csomagolj előre!

Ott tartunk, hogy átnézted a cuccaidat, felmérted, hogy mennyi mindent viszel magaddal és beszerezted a szükséges dobozokat. Itt az idő, hogy a ritkán használt tárgyakat elkezd elcsomagolni. Ne felejtsd el felcímkézni és megjelölni a dobozok tartalmát!: a jelöléseknek majd a kicsomagoláskor veszed hatalmas hasznát!

4. Tarts terepszemlét!

Érdemes felmérni a helyet: az ajtók, a kapuk, a liftek és a lépcsőházak lehetnek a szó szerint vett szűk keresztmetszetek. Vidd magaddal a centit és nézd meg a régi és az új helyen is, hogy kifér-e a szekrény egyben, befér-e a karosszék a liftbe és így tovább.

5. Tedd külön az „életmentő, azonnal szükségem van rá” dolgokat!

Legyen egy költözős hátizsákod az elengedhetetlen és extra törékeny dolgoknak: laptop, laptoptöltő, telefontöltő, szükséges gyógyszerek, fogkefe, fogkrém, kézfertőtlenítő, kézkrém, papírzsebkendő, hajgumi és tiszta váltás póló, ruha. Ha ezeket összerakod, akkor tuti, hogy nem kell dobozokat felbontogatni menetközben. Érdemes a család minden tagjának összerakni egy ilyen túlélőszettet, a gyerekeknek pedig a kedvenc játékuk is kerüljön a kis hátizsákba.

6. Logikusan csomagolj ki

Megérkeztél az új otthonodba és konstatálod, hogy nem látni a padlót a csomagoktól. Ezen a ponton nagyon könnyű elveszíteni a lendületet, épp ezért ilyenkor érdemes a minimumra szorítkozni. A minden nap használt dolgokat kicsomagoljuk, a többi dobozt pedig a megfelelő helyiségbe visszük. Ha egyébként is használsz kis tárolókat, elosztókat, akkor praktikusan ezekkel együtt raktad a dobozba a tárgyakat: egy kosárban utaztak a tusfürdők, tárolókban az élelmiszerek és az evőeszközrendszerezőből csoportonként összegumizva a villák és kanalak. A mindennapos tárgyakat így egy-egy mozdulattal az új helyükre tehetjük, a többi, dobozban maradó dolog pedig már a használat helyén vár téged másnap.

Ezeket a lépéseket követve alaposan és nyugodtan előkészülhetsz, így a nagy napon már csak a legszükségesebb dolgokra kell majd figyelned. Ha praktikusan felkészülsz, akkor több energiád marad és egy felesleges stressztől mentes, egyszerűbb folyamat lesz maga a költözés.

0670 942-8010

Hívjon minket most, és kérjen személyre szabott ajánlatot.

Truck1
Wheel
Wheel2